Condylox to jeden z najczęściej stosowanych preparatów w ramach leczenia kłykcin kończystych. Został oficjalnie zatwierdzony, a jego skuteczność poparta jest licznymi badaniami naukowymi. Preparat ten dostępny jest w formie roztworu, który jest łatwy w aplikacji. Jest on przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Jego składnikiem aktywnym jest tak zwana podofilotoksyna, która atakuje jądro komórki brodawki, zapobiegając tym samym jej dalszowi podziałowi oraz rozmnażaniu. W efekcie kłykciny kończyste zostają osłabione, a następnie obumierają.
Preparat należy nakładać bezpośrednio na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Condylox uznawany jest za jeden z najszybciej działających leków na kłykciny kończyste. Efekty działania tego leku widoczne są już po trzech dniach stosowania preparatu. Prawidłowe stosowanie leku pozwala na całkowite zwalczenie objawów chorobowych w ciągu 4 tygodni. Lek ten może być stosowany przez wszystkich pacjentów powyżej 12 roku życia, którzy zmagają się z kłykcinami kończystymi. Przed zastosowaniem preparatu należy jednak skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania preparatu przez kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, a także dzieci poniżej 12 roku życia. Przeciwwskazaniem jest ponadto nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Lek nie powinien być stosowany w połączeniu z innymi preparatami, które w swoim składzie zawierają podofilotoksynę. Szczególną ostrożność podczas stosowania preparatu powinny zachować kobiety. W tym przypadku konieczna jest ścisła kontrola lekarza. W przypadku mężczyzn nadzór lekarski zalecany jest wówczas, kiedy rozmiar brodawek przekroczy 4x4 cm. Preparatu nie należy stosować na zdrową lub uszkodzoną skórę. Przed zastosowaniem leku konieczne jest dokładne umycie rąk oraz osuszenie zmienionej chorobowo powierzchni skóry. Zaleca się rozpoczęcie kuracji od rana. Niewielką ilość roztworu należy rozprowadzić na powierzchni brodawek przy użyciu dołączonego do leku aplikatora. Po nałożeniu roztworu, na kłykcinie powinna utworzyć się cienka warstwa o foliowej teksturze. Lek ten należy stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przez 3 dni. Następnie konieczne jest zrobienie czterodniowej przerwy i powtórzenie procedury aż do całkowitego wyleczenia objawów. Nie należy jednak stosować leku dłużej niż przez 5 tygodni. Po zastosowaniu leku również należy dokładnie umyć ręce.
Condylox to lek bezpieczny dla zdrowia. Istnieją jednak pewne, możliwe działania niepożądane, typowe zresztą dla każdego leku. Do najczęściej występujących skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tego leku, zalicza się przede wszystkim: podrażnienia pochwy, zapalenie napletka i główki penisa, a także podrażnienia skóry, głównie świąd, pieczenie, ból oraz zaczerwienienie. Do rzadkich działań niepożądanych zalicza się natomiast reakcje alergiczne, takie jak: opuchnięcie języka, twarzy i ust, a także wysypka i trudności w oddychaniu.